Tööandja ravikindlustus on 2120 töötajal

Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel tegi möödunud aastal töötajatele vabatahtliku ravikindlustuse 98 tööandjat. Aasta jooksul kindlustati 2120 töötajat kogusummas 697 000 eurot. Alates eelmisest aastast on ravikindlustusleping erisoodustusmaksuta kuni 100 eurot kvartalis iga töötaja kohta

Kindlustusseltside liidu juhatuse liikme Andres Piirsalu hinnangul on mullu kehtestatud maksusoodustus andnud tööandjatele võimaluse enda töötajaid senisest kiiremini tööle tagasi tuua. “Tööandja ravikindlustus lisakindlustusena riikliku ravikindlustuse juures võimaldab töötajal kiiresti, ilma järjekorrata vajaliku arsti juurde pääseda. Arvestades tööandjate soovi oma töötajaid motiveerida ja töötajate haiguspäevi vähendada, on eraravikindlustuse turul suur potentsiaal,” ütles Piirsalu.

If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kairit Luhti hinnangul on tööandja ravikindlustuse suhtes huvi tõusnud erinevatest sektoritest. “Täna tunnevad selle vastu huvi nii IT-ettevõtted, ehitusettevõtted, jaekaupmehed, ravimifirmad kui ka tootmisettevõtted. Tööandjad lisavad ravikindlustuse oma motivatsioonipaketti, pakkudes töötajatele seeläbi senisest paremat tuge oma tervise eest hoolitsemisel,” selgitas Luht.

BTA Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Mihhail Prokopjevi sõnul on tööandjad eelkõige huvitatud tasulise eriarstiabi ja hambaravi kulude hüvitamisest. “Tööandja ravikindlustus hüvitab ka uuringuid, vaktsineerimist, koduvisiite, kiirabiteenust ning haiglaravi ja taastusravi kulusid. Samuti on võimalik tööandjal hüvitada töötaja raseduse ja sünnitusega seotud teenuseid,” selgitas Prokopjev.

ERGO elu- ja tervisekindlustuse arendusjuhi Dekla Uusma sõnul on ERGO teinud ravikindlustuse hüvitise taotlemise mugavaks mobiiliäpiga. “Kui inimene käib arsti juures, kes ei ole ERGO koostööpartner, saab ta pärast teenuse eest tasumist taotleda kiiresti selle hüvitamist mobiiliäpi kaudu. Kui aga teenust kasutada meie koostööpartneri juures, siis arveldame ise ja inimene ei pea maksmise pärast muretsema,” ütles Uusma.

Alates 2018. aastast saab tööandja maksuvabalt hüvitada tervise- ja spordikulusid kuni 100 eurot kvartalis iga töötaja kohta. Maksusoodustus kehtib nii juhtidele, lepingulistele töötajatele kui töövõtu- või käsunduslepingu alusel teenust pakkuvatele töötajatele. Samuti saavad maksusoodustust füüsilisest isikust ettevõtjad.

Jaga