Swedbanki ja Startup Wise Guys’i kiirendiprogramm ootab uusi osalemistaotlusi

Swedbank ja Startup Wise Guys käivitavad 2018. aasta sügisel teise finantstehnoloogia iduettevõtetele keskenduva kiirendiprogrammi Wise Guys Fintech. Osalemistaotlusi ootame juba täna aadressil https://startupwiseguys.com/fintech/.

Kiirendi võtab vastu kuni kümme varajases arenguetapis olevat uuenduslike äriideedega idufirmat. Lisaks kogenud asjatundjate juhendamisel toimuva intensiivse mentoriprogrammi ja ligipääsu Swedbanki Open Banking ehk avatud panganduse programmile saavad osalejad kuni 30 000 eurot oma äri arengusse investeerimiseks. Sarnaselt esimese kiirendiga on kolme kuu jooksul ka teise kiirendi koduks Riias Swedbanki Läti peakontoris spetsiaalselt selleks varustatud tööruumid.

Kandideerima oodatakse kõiki start-up ettevõtteid, mis tegelevad finants-, kindlustus- ja kinnisvaratehnoloogiaga või mõnes muus finantssektori valdkonnas. Kiirendisse kvalifitseerumise eelduseks on minimaalne töötav toode (MVP – minimal viable product), sobivate oskustega meeskond ja ambitsioon müüa globaalsel turul.

Swedbanki Eesti ettevõtete panganduse juhi Liisi Himma sõnul kinnitab kiirendiprogrammi väärtust asjaolu, et Swedbank asub pilootprojekti käigus koostööd tegema mitme esimeses voorus osalenud ettevõttega. „Finantsteenuste valdkonnas on praegu käimas enneolematult kiire tehnoloogiline areng, nagu me kõik teame. See motiveerib ka pankasid olema avatud uutele koostöövormidele ning me loodame kiirendiprogrammi abil leida fintech’idest partnereid, kellega koos luua uusi lahendusi enam kui seitsmele miljonile Swedbanki kliendile,“ selgitas Himma.

Startup Wise Guysi tegevjuht Cristobal Alonso rääkis, et kiirendi esimeses voorus osales palju makselahendustega tegelevaid meeskondi, kuid nüüd on eesmärk spektrit laiendada: „Tahame teha koostööd innovatiivsete ettevõtetega küberjulgeoleku, kindlustuse (insuretech), kinnisvara (proptech) ja regulatsioonide (regtech) valdkondades.

Esimene Baltimaade finantstehnoloogia kiirendiprogramm jõudis lõpule käesoleva aasta juunis. Kümme rahvusvahelist idufirmat läbisid kolmekuulise ärikiirendiprogrammi. Lisaks sellele said startup’id ka 20 000 euro suuruse investeeringu. Programmi jooksul kohtusid idufirmade asutajad rohkem kui 130 mentori ja asjatundjaga. Kõik kümme meeskonda lõpetasid kiirendiprogrammi edukalt, pooled neist tulid oma tootega välja programmi ajal, paljudel on juba oma kliendid ning mõned peavad praegu Swedbankiga läbirääkimisi pilootprojekti üle. Esimese Wise Guys Fintech kiirendi lõpetasid: CoinyPay (Ukraina), Currencii (Armeenia), Fully Verified (Poola), JetBeep (Ukraina), Motivio (Läti), PayQin (Rootsi, Prantsusmaa), PayTipTop (Eesti), Piggymind (Singapur), Trisbee (Tšehhi) and Sureberry (Ukraina).

Jaga