Suvi kindlustuses: kiigelt kukkumised ja ründavad koerad

laps kiigub

Salva Kindlustuse maikuu õnnetusjuhtumikindlustuse statistikas annavad selgelt tooni suviste ilmadega seotud vigastused-traumad, mille hulgas on ka mitu luumurruga lõppenud kukkumist kiigelt ning juhtumid, kus vigastusi tekitasid ootamatult agressiivseks muutunud koerad.

„Suve ja soojade ilmade saabumisega muutuvad koheselt ka vigastuste-traumade iseloomud. Viimane on ka loogiline, sest inimesed veedavad rohkem aega värskes õhus ning on talvekuudega võrreldes märksa aktiivsemad,“ selgitas Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Evelin Loitmaa.

„Esimesed soojade ilmade juhtumid on lisaks välispordialade harrastamisel tekkinud vigastustele ka tavapäraselt aia- ja kodutööde käigus tekkivad vigastused, näiteks rohu- ja võsalõikuri kasutamisel või  muruniiduki hooldamisel tekkinud vigastused, redelilt kukkumistega kaasnevad vigastused jne. Lisaks tavapärastele juhtumitele esines möödunud kuul juhtumeid, kus koerad ründasid inimesi tekitades arstiabi vajavaid kehavigastusi,“ märkis Loitmaa ja lisas, et toimus ka mitu juhtumit, kus raskemaid luumurdudega vigastusi saadi kiigelt kukkumisel.

Mais käisid inimesed palju veel välisreisidel, mille tulemusena tuli Salva Kindlustusel terviserikete ning õnnetuste tõttu hüvitada suuri summasid, millest üks ulatus lausa üle 16 000 euro ning infarkti tõttu kiiret operatsiooni vajanud kliendi puhul üle 11 000 euro. Kokku hüvitas Salva mais reisikindlustuse kahjusid üle 90 000 euro.

Liiklus- ja kaskokindlustuse osas hüvitas Salva mais samuti tavapärasest suuremaid summasid, mis olid enamasti seotud kallima põllutöö- või rasketehnikaga. Kokku hüvitati liikluskindlustuses üle 350 000 euro, mis on eelmise aasta maiga võrreldes ligi 20% tõus. Kaskokindlustuses läks hüvitamisele üle 280 000 euro.

Kokku maksis Salva mais oma klientidele välja üle 1 miljoni euro hüvitisi ning kogus kindlustusmakseid üle 1,9 miljoni euro. Käesoleva aasta jooksul on Salva hüvitanud kokku kahjusid 5 miljoni euro eest.

Foto: Pixabay

Jaga