Sportlast aitab liikluses õnnetus-juhtumikindlustus

jalgrattur

Kevadel, kui ilmad soojemaks lähevad, hakkavad paljud jälle õues jooksma, jalgrattaga sõitma, rulluisutama. Spordirada ristub tihti ka sõiduteega ja õnnetus ei hüüa tulles.

Kui sportiva inimesega juhtub liikluses õnnetus autojuhi süül, siis on hea teada, et kannatada saanud inimese kahjud hüvitab selle juhi liikluskindlustuse kindlustusandja. Kui aga sportlane saab viga enda süül kukkudes või muus õnnetuses, siis on abiks õnnetusjuhtumikindlustus.

Muidugi peab liikluses järgima liikluseeskirju ja olema tähelepanelik, näiteks kõrvaklapid peab liikluses sportimisel peast ära võtma. Kõige odavam elukindlustus on kindlasti helkur ja kiiver.

Mis õnnetusi sportides juhtub?

Kõige rohkem juhtub liikluses õnnetusi teedel liiklevate jalgratturite ja rulluisutajatega. Üks sagedasemaid õnnetusi on auto ja jalgratturi kokkupõrge.

„Sagedased on juhtumid, kui parem- või vasakpööret sooritav autojuht ei pane tähele kergliiklusteelt lähenevat rulluisutajat või jalgratturit. Toimub kokkupõrge või kokkupõrke vältimiseks sõidab sportlane teelt välja ja kukub,” ütles Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Evelin Loitmaa.

„Samuti võib juhtuda, et sportlane ilmub ülekäigurajale liiga kiiresti ega võta hoogu maha, et veenduda, kas autojuht on teda märganud. Isegi eesõiguse korral on oluline veenduda ülekäiguraja ületamise ohutuses. Soovitame jalgrattaga liiklejal rattalt maha tulla ja jooksjal lihtsalt hoog maha võtta,” ütles BTA Kindlustuse sõidukikindlustuse riskihindaja Timo Semjonov ning lisas, et auto ja jalgratturi kokkupõrkes jääb tihti süüdlaseks autojuht, kes ei oska arvestada sportlase kiirusega ristuval teel või tema eesõigusega peateel.

Loe artiklit täismahus portaalis Jooksja.ee
Foto: Pixabay

Jaga