Saaremaal põhjustavad üha rohkem kindlustuskahjusid metsloomad

Saaremaal teevad kindlustuskahjudes üha rohkem ilma metsloomade ja autode kokkupõrked, eelmise aasta suurima ühekordse kahju 23 000 euro ulatuses tõi auto otsasõit teele jooksnud põdrale, selgub Salva kindlustuse aasta kokkuvõtvast statistikast. 

Salva AS kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt ütles, et mullu registreeriti Saaremaal 50% enam kaskokindlustuse kahjusid kui aasta varem. „Järsu hüppe on teinud just metsloomadele otsasõidud, mis on Saaremaal kasvanud 60% võrreldes varasema aastaga,“ lausus Kivirüüt. 

„Kui seni on Saaremaa teedel autode ette hüpanud ja kahjusid tekitanud peamiselt kitsed, siis eelmisel aastal registreerisime ka kolm juhtumit põdraga ning lisaks ka kähriku ja pardiga. Kokku maksime saarlastele 2018. aastal autode ja metslooma kokkupõrkest tekkinud kahjude katmiseks ligi 60 500 eurot,“ märkis Salva kindlustusdirektor.

Möödunud aastal näitasid lisaks kaskokahjudele kasvu ka saarlaste liikluskahjud, mida oli Salva andmetel kolmandiku võrra enam kui 2017. aastal. Suurim väljamakse liikluskindlustuses oli 10 000 eurot autoavarii tõttu Kuressaares.  

„Erinevalt sõidukikahjudest, saame aga öelda, et mullused koduga seotud õnnetused ja kaasnenud kahjud olid kordades väiksemad kui aasta varem,“ tõdes Kivirüüt. „Kodukindlustuse kahjud ulatusid Saaremaal 55 000 euroni ning suurim nendest oli elamupõleng Muhumaal.“ Aasta varem tehti kodukindlustuse kahjude väljamakseid pea 200 000 euro ulatuses.

Jaga