Rahvusvaheline konverents toob Tartusse Euroopa kindlustusõiguse tippasjatundjad

21.-22. märtsil toimub Tartu ülikooli peahoones rahvusvaheline konverents “Eesti ja Euroopa kindlustusõiguse aktuaalsed väljakutsed”, mis toob kokku ligi 200 kindlustusõiguse huvilist ja asjatundjat üle Euroopa.

Konverentsi korraldaja TÜ deliktiõiguse professori Janno Lahe sõnul on tegemist esimese täielikult kindlustusõigusele pühendatud rahvusvahelise konverentsiga Eestis.

“Meie eesmärk on arutleda koos rahvusvaheliste kolleegidega kindlustusõiguse üldiste arengusuundade üle Euroopas. Lisaks on aga fookuses ka Eesti kindlustusõiguse ees seisvad probleemid ja võimalikud lahendused – näiteks võlaõigusseaduses reguleeritud kindlustuslepinguõiguse reformi vajalikkus. Ootan julgete ideede õhkuviskamist ja konstruktiivset arutelu,” ütleb ta

Lahel on hea meel, et konverentsi esinejate seas on ka mitmed Euroopa kindlustusõiguse tippasjatundjad, nagu Herman Cousy Belgiast ja Helmut Heiss Šveitsist, kes kindlustusringkondades pikemat tutvustamist ei vaja. 

Advokaadibüroo Lextal vandeadvokaadi ja konverentsi ühe esineja Olavi-Jüri Luige sõnul puutuvad kindlustusõigusega kokku kõik inimesed ja ettevõtted – olgu seda siis haiguskindlustuse, liikluskindlustuse, kodukindlustuse või mõne muu kindlustusliigi kaudu.

„Tulenevalt Euroopa riikide viimase aastakümne kindlustusõiguse alastest muudatustest vajab analüüsimist, kas tänane Eesti kindlustusõiguse alane võlaõiguse regulatsioon vajab muutmist ning kas Eesti kindlustusvõtjad vajavad paremat kaitset. Seetõttu on Euroopa tippspetsialistide osavõtt konverentsist kindlustusõigusega igapäevaselt tegelevate isikute jaoks väga oodatud sündmus,“ ütleb ta. 

Konverentsi toetavad Eesti Kindlustusseltside Liit ja advokaadibüroo Lextal.

Allikas: Tartu Ülikool

Jaga