PZU Kindlustuse kahjuhüvitised on aastaga kasvanud 24 protsenti

PZU Kindlustus maksis mais klientidele 2,5 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mida oli 30 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal kuul. PZU klientidele makstud kindlustuskahjude kogusumma ulatub tänavu 12,7 miljoni euroni, mis on 24 protsenti suurem eelmise aasta viie kuu näitajast, teatas ettevõte.

Sõidukindlustuse kahjud jätkavad kiiret kasvu – PZU kaskokindlustuse hüvitiste maht suurenes maikuus aastaarvestuses 31 protsenti ning liikluskindlustuse oma 48 protsenti.

„Ettevõtte kindlustusportfelli suurenemisega kasvavad paratamatult ka kahjude arv ja  kahjuhüvitised, kuid sõidukikindlustuse kahjude arv on ebaproportsionaalselt suur. Ilmselgelt on Eesti liikluskultuuris palju arenguruumi, et meil oleks vähem nii raskete tagajärgedega liiklusõnnetusi kui ka igapäevaseid väikeseid plekimõlkimisi. Autojuhtimine käib ilmselgelt üle jõu, kui samaaegselt proovitakse nutimaailmas viibida,“ ütles PZU kahjukäsitluse juht Urmas Saar.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Jaga