PZU Kindlustuse aprillikuu suurim sõidukikahju oli 15 000 eurot

tabel

PZU Kindlustus maksis aprillis klientidele 2,2 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mida oli 8 protsenti rohkem kui eelmise aasta aprillis. PZU on tänavu kokku hüvitanud kindlustuskahjusid 10,3 miljoni euro ulatuses, mis aastakasvuks teeb 22 protsenti, teatas ettevõte.

Aprill tõi mitmeid suurkahjusid sõidukikindlustuses, millest liikluskindlustuse kahjud kasvasid aastaarvestuses ligi 64 protsenti.

„Sõiduauto teelt väljasõit läks PZU-le maksma ligi 15 000 eurot, küljega äärekivi vastu sõitmine ning kokkupõrge valgusfoori postiga mõlemal juhul üle 12 000 euro. Alati tuleb olla tähelepanelik teedel liikuvate metsloomade osas, sest nendega juhtub endiselt tihti õnnetusi ning aprillis tekitas kokkupõrge metskitsega autole üle 10 000-eurose kahju,“ ütles PZU sõidukikahjude grupi juht Jaanus Tanne. Nagu kevadel tavaliselt, hakkasid sõidukite puhul silma löökaukude ning autoklaasi lennanud kivikeste tekitatud kahjud.

Varakindlustuses esines hoonetes ohtralt veeavariisid, mistõttu sai kahjustada kliendi enda või naabrite vara. „Tihti on veeuputuse põhjuseks enda tehtud remonditööd või ei ole torustiku paigaldamisel kasutatud oskustöölisi. Veeavarii puhul võib kodu saada väga rikutud, eriti kui õnnetus juhtub siis, kui pere on pikemalt kodust ära,“ ütles PZU varakahjude juht Marge Habakukk.

Isikliku vara osas on suureks probleemiks mobiiltelefonide kukkumine ja purunemine, näiteks kahel kliendil kukkusid telefonid WC-potti ning ühel korral tegid riiulilt kukkunud maitseainepurgid kahju pliidile ning telefonile.

Mitmeid kahjusid tekitasid lapsed: näiteks viskas üks laps vanni telefoni ja sülearvuti, teine laps ronis riiulile ning kaks telefoni kukkusid koos riiuliga, ning paaril juhul koputasid lapsed terava või kõva esemega teleri ekraani, nii et see sai kahjustada.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Foto: Pixabay

Jaga