Palju peaks Ott Tänak välja käima oma Toyota Yarise kindlustamise eest?

Kui palju maksaks liiklus- ja kaskokindlustus ühele normaalse sõidustiiliga 31-aastasele Saaremaa mehele, kes sõidab tavapärase tänavasõiduks mõeldud Toyota Yaris 1.5 Dual VVT-ga?

Kui Ott Tänak ja Martin Järveoja kasutuses olev Toyota Yaris WRC liigub kuni 380 hobujõu abil, siis sama automudeli tänavasõidu versioonil on hobujõude üle kolme korra vähem ning ühele 31-aastasele Saaremaa mehele läheks sellise sõiduki (hind u. 20 000 eurot) liikluskindlustus maksma keskmiselt suurusjärgus 90 eurot aastas. Kaskokindlustuse aastamakse ulatuks ligi 450 euroni.

Samas tuleb kindlustada ka tänavasõiduks mõeldud autosid, mille võimsus küündib ka WRC ralliautode tasemele või isegi ületab neid. Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt märkis, et kui Ott Tänaku ja Martin Järveoja istumise all olev Yaris toodab kuni 283 kW võimsust, siis Salvas on liikluskindlustus sõlmitud ka näiteks Lamborghinile, mille võimus on lausa 471 kW. „Kaskokindlustuse poolel on meil suurima võimsusega sõidukiks Bentley, millel on võimu 449 kW,“ lisas Kivirüüt. 

„Kui palju läheks kindlustus täpsemalt maksma Ott Tänaku päris ralliautole, seda on väga raske öelda, sest selleks oleks vaja täpselt teada, mis selline aparaat väärt on. Selge on see, et tehasemeeskonna poolt toodetud WRC autol ja tänavasõidu autol suurt midagi ühist pole,“ selgitas Kivirüüt. „Tavaline liikluskindlustus peab aga siiski ka ralliautodel olemas olema, sest kiiruskatsete vahepeal liigutakse ringi avalikele teedel.“

Otseselt ralliautodele kindlustust Eestis ei pakutagi, kuigi seda on võimalik leida näiteks Soomes. Laias laastus maksaks kaskokindlustus üheks ralliks  ligi 10 protsenti auto hinnast, kuid üldjuhul sellise kindlustuse järgi vajadust ei ole, sest remonti teostab rallimeeskond iseseisvalt.  

Allikas: Salva Kindlustus, Foto: Pixabay

Jaga