Miks õppida kindlustusspetsialistiks?

Tallinna Majanduskoolis on võimalik õppida 2aastase sessioonõppe perioodi jooksul kindlustusspetsialistiks, mida täna kusagil mujal õppida ei saa. Erialal õpetatakse kindlustusalast nõustamist, kindlustuslepingute sõlmimist, haldamist, kahjukäsitlust ja riskide analüüsimist.

Küsime kindlustusspetsialisti erialal õppivatelt tudengitelt, miks seda õppida ja mis neile selle juures meeldib?

„Minule meeldib väga õppida kindlustusspetsialisti kursusel. Töötasin juba enne õppima minemist kindlustusspetsialistina ning mõtlesin, et see on huvitav ala ja et võiks harida end sellel alal. Saan sobitada õppimise ja tööaega ning ka rakendada õpitud tööalaselt. Lisaks on mul väga lahedad kursusekaaslased, kellega esimesesest päevast saadik on nalja saanud ja kes vajadusel saavad aidata muredega,“ kiidab kursust kohe lõpetamas Elly.

“Õppejõud teevad tunni väga huvitavaks, nii et lausa kutsub kuulama!”

Elly

„Kõige rohkem mulle meeldib see, et ained on huvitavad. Tegelikult on kindlustusvaldkond tunduvalt suurem, võrreldes sellega, mis ma enne õppima minemist arvasin. Väga palju uusi teemasid on ning osad on nendest lausa nii huvitavad, et uurin vabatahtlikult kodus eelnevalt läbitud teemasid ning otsin internetist veel lisaks,“ lisab Elly.

Kindlustusspetsialisti esimesel kursusel õppiva Airi sõnul meeldivad talle Majanduskooli õppejõud, kellel on praktiline kogemus ja seeläbi saadav teadmistepagas on midagi, mida mujalt ei saa. „Kui te arvate, et teate juba kindlustusest väga palju, siis uskuge mind, te ei tea. Ma ei oleks uskunud, et nii palju on juurde õppida ja nii palju on seda, millest ma enne ei teadnud,“ ütles Airi.

„Kui sõbranna esimest korda pakkus, et minna õppima kindlustusspetsialistiks, siis see kõlas nii huvitavalt ja see oli ahvatlev ka selle tõttu, et kindlustusspetsialistiks saab õppida töö kõrvalt. Kuna ma varasemalt polnud üldse kindlustusega kokku puutunud, siis mind on need 2 aastat väga harinud,“ lausus teisel kursusel õppiv Angelika.

“Kindlustusspetsialistiks saab õppida töö kõrvalt.”

Angelika

„Majanduskoolis kindlustusspetsialistiks õppimise suureks plussiks võib pidada seda, et siin saavad kokku erinevate vanuste, taustade ja ka erialade inimesed ja seda huvitavam õppida on. Kool on andnud omalt poolt kõik, et õppekeskkond oleks mugav, võimaldaks pingelise tunniplaani vahel ka lõõgastuda ja pidada puhkepause hea kohvi ja ajalehe seltsis,“ ütles Evelin.

Palgad on kindlustussektoris üle Eesti keskmise

Peale kindlustusspetsialisti eriala lõpetamist hakatakse tavaliselt tööle kindlustus- või finantsettevõtetes kas müügikonsultandina, kahjukäsitlejana või kindlustusmaaklerina. Kindlustusspetsialisti töö saab olema aktiivne, liikuv ja vaheldusrikas. Näiteks kahjukäsitlejana tuleb tegeleda koguaeg erinevate juhtumitega, mistõttu igav ei hakka kunagi.

“Kindlustuspetsialisti töö on ka parajalt stressirohke ja vastutusrikas kuid samas väljakutseid esitav,” kinnitab kindlustusvaldkonnas juba töökogemust omav Evelin.

Vastutusrikka töö üheks plussiks on aga hea tasu. Statistikaameti andmete kohaselt oli eelmise aasta keskmine brutokuupalk finants- ja kindlustustegevuses 2154 €, mis on tegevusalade võrdluses Eestis paremuselt teisel kohal. Näiteks on palgad.ee andmetel Eesti keskmine netopalk kindlustusnõustajal 973 €, lepingute halduril 1021 €, kahjukäsitlejal 1228 € ja tootearendusspetsialistil 1406 €.

Mida soovitate neile, kes tahavad tulla kindlustusspetsialisti erialale õppima?

„Tunnis kindlasti kuulata ning õigeaegselt kodutööd ära teha. Tuleb leida see aeg, et mitte viimasel hetkel kõiki töid esitama hakata. Lisaks soovitan, enne tundi tutvuda materjalidega, et tunnis oleks midagi küsida, sest mida rohkem sa küsid, seda rohkem sa teada saad,“ soovitab Elly.

„Uutele õpilastele soovin palju kannatust, kuna esimsed sessid on paratamatult väga pikad ja koolipäevad on täismahus kolmapäevast laupäevani 8.30-20.30. Kel on tõesti huvi, siis ei tasu kohe alla anda. Praktikakoha otsinguga tuleks alustada kindlasti varakult, et lõpus ajaga mitte jänni jääda,“ soovitab Angelika

“Kui sa tunned, et sinu kutsumuseks on kindlustusmaailm ning õppimine ja enesetäiendus on midagi sellist, mis su elustiiliga kokku sobib,  on kindlustusspetsialisti eriala Tallinna Majanduskoolis sulle õige valik!”

Evelin

Vaata kindlustusspetsialisti eriala kohta täpsemalt Tallinna Majanduskooli kodulehelt.

Fotod: Tallinna Majanduskool, Silver Raidla

Jaga