Metsloomadele viitavaid hoiatusmärke tuleb tõsiselt võtta

Kevadine aeg mõjub autojuhtidele kohati lausa lõõgastavalt pärast kuudepikkust pimedat, porist ja libedat talve. Samas ei tasu ära unustada, et soojad ilmad panevad ka metsloomad liikvele. Kui tavaliselt tekitab kokkupõrge metsloomaga umbes 2000-eurose kahju, siis aprillis leidis aset ka kaks tõsisemat juhtumit, kus autojuhid ei suutnud vältida kokkupõrget ootamatult teele eksinud kitsega.

“Igal kevadel tasub inimestele taaskord meelde tuletada, et linnavälistel teedel tuleb jälgida ka teeäärseid, sest loomad liiguvad ringi üha aktiivsemalt. Meie statistika näitab, et kõige sagedamini eksivad autode ette just väledad kitsed,“ selgitas PZU sõidukikahjude grupijuht Jaanus Tanne.

PZU andmetel on viimase aasta jooksul ligikaudu 60-70 protsenti metsloomadega juhtunud õnnetustest seotud kitsedega.

Aprillis toimunud õnnetustest olidki PZU jaoks tõsisemad juhtumid seotud just kitsedele otsasõiduga. Näiteks ühel juhul oli kits jooksnud ette Škoda Superbile, mille esiosa remont läks maksma üle 5600 euro, teisel juhul sattus õnnetusse BMW X5 maastur, mille remont läks maksma üle 6600 euro.

Lisaks kitsedele eksivad autode ette ka metssead, põdrad ja jänesed. Ette on tulnud ka juhtum, kus teepervelt ootamatult lendu alustanud toonekurg jäi sõiduki ette.

Tanne sõnul peaks metsloomadele viitavaid hoiatusmärke tõsiselt võtma ja kiirust piirama, seda eriti hämaras ning kitsamatel ja halva nähtavusega teedel, kus metsloomad võivad teele joosta

Jaga