Lapsed vigastavad end kõige sagedamini pallimängudes

SEB kindlustusinfo järgi eristuvad Eestis lastega juhtuvate õnnetustes sportlikud mängud, mis on viimase kolme aasta jooksul põhjustanud  enam kui kolmandiku kindlustusjuhtumitest. Panga andmetel saavad kuni 18-aastased lapsed kõige sagedamini viga pallimängudes, milleks on enamasti jalgpall ja korvpall. Lastega juhtub sageli õnnetusi ka võistlustel, kodus ja koolis kehalise kasvatuse tunnis.

Kõige rohkem juhtub õnnetusi varateismelistega, keskmiselt 12-aastaste,  poistega (63% juhtumitest). 2018. aastal oli keskmine väljamakse lapsega juhtunud trauma korral 294 eurot ja ravi keskmine kestus 38 päeva. Kui tavapärane raviaeg jääb 2 kuni 3 nädala piiridesse, siis raskemate vigastuse korral võib ravi kesta mitmeid kuid.

„Laste füüsiline aktiivsus on igati positiivne  ning kindlustuse seisukohalt näeme oma rolli pigem vanemate  toetajatena, kes õnnetusjuhtumi puhul pakuvad vajalikku finantskindlustust. Erinevalt täiskasvanute traumastatistikast, mis viimase 10 aasta jooksul näitab nii traumade arvu kui ka taastumisaja pikenemise trendi, on lastega seotud „klassikalised“ spordi- ja mängutraumad püsinud enam-vähem samal tasemel. Küll aga on kasvav roll  moodsal meelelahutusvarustusel. Näiteks rulluisud, batuudid, tasakaaluliikurid, rulad ja ATV-d võimaldavad lahedalt vaba aega veeta ja liikuda, kuid samas ka end raskemalt vigastada, kuna kukkumisel suuremalt kiiruselt-kõrguselt on tagajärjed raskemad. Seepärast soovitame nii lastel kui ka täiskasvanutel suhtuda täie tõsidusega ohutusse ja kasutada julgelt turvavarustust,“ kommenteeris AS SEB elukindlustuse spetsialist Kirsti Virak.

Jaga