Kindlustusselts tuletab meelde: kontrollige rehvi mustri sügavust ja rõhku

auto rehv

Sügisesed vihmasajud ning tuul muudavad teed kohati ootamatult libedaks, kuna lisaks niiskusele on teel ka puude lehed ning muu tuule ning vihma poolt teele kantud sodi. Kindlustusselts tuletab siinkohal meelde olulisemad nüansid, mis võivad libedates teeoludes määravaks saada.

Igal aastal juhtub Eestis sõidukitega kümneid tuhandeid õnnetusi, sageli on üheks õnnetuse juhtumise põhjuseks libe tee ning määrava tähtsusega on sellises olukorras rehvide seisukord.

Gjensidige sõidukite kindlustuse vanemtootejuht Marko Privoi sõnul on kulunud ning aastatega jäigaks muutunud suverehvidega sügisel liiklemine üsnagi ohtlik. “Sügisel püüavad sõidukijuhid lume tulekuni veel vanade rehvidega ära venitada, kuid just selline olukord on tegelikult väga ohtlik, kuna kulunud suverehvidega võib märjal teekattel pidamine järsult kaduda.”


kui suvise rehvi muster on alla 3 mm, siis tasub soetada uued suverehvid

“Minu kindel soovitus on, et kui suvise rehvi muster on juba alla 3 mm, siis tasub soetada uued suverehvid või kui näiteks talverehvidena kasutatakse lamellrehve, võib need juba täna sõidukile alla panna – kindlasti on sügiseste teeoludega mõistlikum liigelda korraliku lamellrehviga kui kulunud suverehviga,” sõnas Privoi.

Gjensidige toob siinkohal spetsialistide abiga välja kolm olulist nüanssi, mis mõjutavad libedates oludes liiklemist:

1) Sõidukõlbulikud rehvid – suverehvide soovituslik mustrisügavus on 3-4 mm ning arvestama peab ka sellega, et rehv muutub ajapikku jäigaks ning seetõttu väheneb oluliselt pidamine. Talverehvi soovituslik mustrisügavus on 5 mm.

2) Rõhk rehvides – madalama rehvirõhuga muutub auto ebastabiilsemaks ning seda eriti libedates oludes. Lisaks on tühja rehviga suurem kütusekulu ning suureneb rehvi purunemise võimalus. Tavaliselt on soovituslik rõhk kirjas rehvi välisküljel, aga samuti võib selle leida sõiduki kütusepaagi luugu siseküljelt või uksepostilt. Soovitame rehvi rõhku kontrollida vähemalt kord kuus või enne pikemat sõitu.

3) Esisilla kokkujooks – libedate teeoludega on esisilla kokkujooks väga olulise tähtsusega, kuna vale kokkujooks muudab sõiduki juhitamatuks. Silla kokkujooks võib valeks minna suuremast august läbi sõites või ka siis, kui mõned esisilla detailid on liialt kulunud. Vale kokkujooksu tunneb ära rehvide ebaühtlasest kulumisest. Soovitame enne talve esisilla kokkujooksu lasta töökojas kontrollida.

Gjensidige on tänavu sõidukite kahjusid välja maksud 5000 korral summas 3,8 miljonit eurot.

Jaga