Kalleid nutitelefone kindlustatakse haruharva

Tele2 seadmeremondi ja -kindlustusstatistika näitab, et kõige sagedamini tuuakse remonti ekraaniprobleemidega nutitelefone, moodustades möödunud aastal 64% kõigist remondipõhjustest.

Ainuüksi Tele2 kaudu saadeti 2018. aastal remonti enam kui 10 tuhat mobiiltelefoni. Kõige enam käisid remondis eestlaste poolt enim kasutatavad brändid Samsungi, Huawei ja Apple.

„Kuigi kallimate ja suurema ekraaniga nutitelefonide müük kasvas möödunud aastal praktiliselt iga kuu, siis kindlustama neid väga ei kiputa,“ rääkis Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov. „Kõige enam kindlustatakse soodsamaid, 99-400-euroseid telefone. 72 protsenti kõigist kindlustatud seadmetest on just selles hinnaklassis.“

Kallimaid seadmeid, mille ekraanivahetus ei lähe tavaliselt garantii alla, ei taheta Seliovi sõnul alati kindlustada ka seetõttu, et loodetakse kodukindlustuse peale. „Küllap mõeldakse, et minul ikka telefon maha ei kuku,“ pakkus Seliov, lisades, et statistika kohaselt kaitseb seadmekindlustus 99% juhtudest klienti ning telefon remonditakse ilma lisakuludeta.

Jaga