EMSA liikmetest sadamatöötajad said õnnetusjuhtumi kindlustuse

laev

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) sõlmis ERGO kindlustusseltsiga kokkuleppe sadamatöötajate õnnetusjuhtumikindlustuseks.

Jüri Lember, EMSA esimees: „ Oleme pikalt pidanud erinevaid läbirääkimisi ja lõpuks võime kinnitada, et alates 25.maist saavad meie liikmeskonda kuuluvad, erinevates sadamates töötavad 90 inimest, ametiühingu poolselt kindlustatud õnnetusjuhtumite puhuks töökohal. Loodame, et õnnetusi ei juhtu, aga igapäevane praktika on kurb – ei möödu aastatki kui sadamas toimetavates ettevõtetes ei leiaks aset mõnda tõsist tööõnnetust.

Kahjuks ei ole enamikul sadamates toimetavatel tööandjatel tavaks oma töötajaid õnnetusjuhtumite puhuks kindlustada. Kindlustatakse vaid omaenda kui tööandja vastutust juhuks, kui tööõnnetuse põhjustamises tuvastatakse tööandja süü ja kannatada saanud töötajal on õigus nõuda kahjutasu.
Enamikul juhtudel aga puudub, töötajatel või töötaja hukkumise tõttu lesestunud elukaaslasel või abikaasal, võimalus midagi tõestada. Püüame sellisteks ebameeldivateks ootamatusteks paremini valmis olla kuni jõuame ka kollektiivlepinguteni, mis katavad mõistuspäraselt tööõnnetuse puhul töötaja kahju.

Meelehärmi teeb aga olukord, et tervikuna Eestis pole tööandjatel erilist entusiasmi oma töötajaid tööõnnetuse puhuks kindlustada. Väike lootus on, et Eesti Vabariik läbi oma seaduste lõpuks ometi jõuab ka tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse seadustamiseni. Kuidas see aastaid venib, on tegelikult häbiväärne.“

Peamiselt dokker-mehanisaatoritena, tehnikutena ja kaubalugejatena töötavad isikud kaetakse selle kindlustuse läbi 40 000 eurose kindlustushüvitisega surmajuhtumi ja 100% püsiva töövõimetuse puhuks või vastavas protsentuaalses vastavuses kogusummast osalise püsiva töövõimetuse korral. Lisaks katab poliis 5000 euro ulatuses ravikulu nende juhtumiga seotud ravi-ja taastusravi kulude osas, mida Haigekassa ei rahasta.

Foto: Pixabay

Jaga