Elukindlustus kaitseb lähedasi rahaliste raskuste eest

perekond

Eesti kindlustusseltside liidu andmeil kehtis tänavu esimesel poolaastal 139 tuhat elukindlustuse lepingut, mis oli tehtud lähedaste kaitsmiseks kindlustatu surma korral. Kümne aastaga on elukindlustuse lepingute arv kolmekordistunud.

Kindlustusseltside liidu juhatuse liikme Andres Piirsalu sõnul on kindlustuse areng seotud ühiskonna jõukusega, aga Eestil on elukindlustuse valdkonnas veel arenguruumi heaoluriikide tasemele jõudmisel. „Üle poole Eesti kodude on kaetud kodukindlustusega, aga enda pere ja lähedaste riskide maandamist elukindlustusega sedavõrd ei tähtsustata,“ ütles Piirsalu.

„Paljud mõistavad, et kodukindlustust on vaja, sest näiteks põlengu järel on kodu taastamine ilma kodukindlustuseta raske või isegi võimatu. Elukindlustus aitab aga sarnaselt – elujärje säilitamiseks pärast pere toitja kaotust on elukindlustusest suur abi,“ selgitas Piirsalu ning lisas, et elukindlustus võib olla päästerõngas, mis säästab hukkunu lähedased kodust väljakolimisest.

Elukindlustus aitab perel rahaliselt toime tulla, kui üks pereliikmetest sureb. Elukindlustusega saab end ja lähedasi kaitsta ka haiguse ja õnnetusega kaasneva rahalise kahju eest.

Swedbanki elukindlustuse valdkonnajuhi Eleriin Reinmanni sõnul tunnetatakse elukindlustuse vajadust kõige enam seoses kodulaenu võtmisega.  „Suure laenukohustuse võtmine on tõsine otsus ning see paneb inimesi võimalike riskide peale mõtlema. Samas näeme, et elukindlustuse populaarsus üldiselt kasvab ja üha enam mõeldakse mitte ainult finantskohustustele, vaid ka rahalisele vastutusele, mis on inimestel lähedaste ees,“  ütles Reinmann. 

Mandatum Life Eesti turundusjuhi Heidi Jalakase hinnangul ei piisa riiklikest toetustest lähedaste tuleviku kindlustamiseks. „Enda elu kindlustades tagad oma perekonna turvatunde, kui sinuga peaks midagi halba juhtuma. Lisaks tasub mõelda ka kriitiliste haiguste ja õnnetusjuhtumi lisakindlustuste peale,“ ütles Jalakas ning tõi näitena, et kriitiliste haiguste kindlustuse korral tehakse ühekordne väljamakse, juhul kui diagnoositakse üks 18st raskest haigusest nagu vähk, infarkt, insult.

Kindlustusseltside liit alustab täna elukindlustuse teavituskampaaniat „Elu on habras“. Kindlustuskeskuse Facebooki lehel saab teha ühe minuti testi, et selgitada elukindlustuse vajalikkust.

Elukindlustust pakuvad Compensa Elukindlustus, ERGO, Mandatum Life, SEB Elu- ja Pensionikindlustus ning Swedbank.

EKsL on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

Lisainfo elukindlustuse kohta: https://kindlustame.ee

Jaga