Eelmise nädala äike põletas läbi hulgaliselt kodutehnikat

äikesetorm

Eelmisel nädalal Viljandimaal ja Paides kärgatanud ootamatud pikselöögid olid nii võimsad, et lisaks sajakonnale ruuterile muutus kasutuskõlbmatuks ka hulgaliselt muud kodutehnikat tõstes keskmise kahjusumma Salva Kindlustuses ligi 700 euroni.

Salva Kindlustuse varakindlustuse osakonna juhataja Alver Kivirüüt märkis, et piksel ja piksel on vahe – lihtsam äike teeb kahju ainult ruuterile, kuid korralik äike lööb pildi eest ka telekal ja muudel seadmetel. „Näiteks aprilli keskel oli äike Hiiumaal, mis lõi seal läbi hulgaliselt ruutereid, kuid muud seadmeid jäid puutumata. Salva hüvitas kümnekonna ruuteri eest kokku ligi 1500 eurot. Eelmise nädala äike Viljandimaal ja Paides viis rivist välja aga juba näiteks Salva klientide telekaid, keskkütte digitaalseid juhtimisseadmeid ja ka kaevu pumba,“ selgitas Kivirüüt ja lisas, et Viljandimaa äikese põhjustatud kahjude keskmine hüvitamisele läinud summa oli Salva Kindlustuses ligi 700 eurot.

„Suurem äikesetormide hooaeg on alles tulemas, kuid juba praegu tuleks koduste seadmete eemaldamist vooluvõrgust ja ka andmesidevõrgust tõsiselt võtta ning seda eriti piirkondades, kus elektriliine pole veel maa alla viidud. Ruuterite puhul on oluline just ka võrgukaablite lahti ühendamine. Muidugi ei ole võimalik kõiki seadmeid pidevalt sisse-välja ühendada, aga vähemalt ruuterite ja telekate puhul võiks seda üritada,“ lausus Kivirüüt.

Kokku on aasta algusest Salvas olnud 25 piksekahju kogusummas ligi 10 000 eurot, mis teeb keskmiseks kahjuks ligi 400 eurot.

Tähele tasuks panna ka seda, et kõik kodukindlustuse lepingud ei pruugi sisaldada kodus olevate asjade kaitset ning seepärast tasub koduomanikel oma kindlustusseltsist uurida, kas lisaks hoonele on ka nende kodune vara ikka kindlustatud. Salva statistika põhjal on kodune vara kindlustamata üle kolmandikul kodukindlustuse klientidest. Samuti tuleb jälgida, et oleks sõlmitud koguriskikindlustus, mis aitab just ülepingest tulenevate kahjude korral.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 18 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning e-keskkonda salva24.ee. Salva annab tööd kokku 120 inimesele.

Foto: Pixabay

Jaga